Latvijā pirmo reizi no 27. aprīļa līdz 1. maijam norisinājās nu jau septītā Professional Forwarders International (PFI) Worldwide Network loģistikas konference, kura pulcēja vienuviet tikai labākos loģistikas profesionāļus no visas pasaules. PFI Network biedru konference Eiropā notika tikai 2. reizi, jo pamatā organizācijas biedri ir no Āzijas, Āfrikas un Amerikas. Kopumā konferencē tikās vairāk kā 100 pārstāvji no 90 valstīm un 61 uzņēmuma. Latviju un Baltijas valstis pārstāvēja loģistikas uzņēmums A/S SONORA, kurš pērn uzvarēja konkursā, lai iegūtu tiesības rīkot konferenci Latvijā.

PFI jeb Profesional Forwarders International tīkls tika dibināts 2008.gadā un apvieno valstu labākos Kravu pārvadātājus. Šobrīd biedru lokā ir 615 uzņēmumi no 188 valstīm, kas uzrāda milzīgu starpvalstu un uzņēmēju attīstības potenciālu. No katras valsts (izņemot lielvalstis, tādas kā Ķīna un ASV) par biedriem var kļūt tikai viens uzņēmums, kurš atbilst noteiktiem kvalitātes kritērijiem, tostarp uzņēmumam ir jābūt vienam no vadošajiem savā valstī. A/S SONORA ir vienīgais uzņēmums no Baltijas valstīm, kuram ir izdevies iekļūt šajā organizācijā. Septiņu gadu laikā A/S SONORA ir sevi augsti reprezentējusi un godam nesusi Latvijas vārdu pasaulē, ko apstiprina arī pārliecinošs organizācijas biedru balsojums par tiesībām ikgadējo konferenci rīkot tieši Latvijā. Jāuzsver, ka līdz šim vienīgā valsts no Eiropas, kurai bija izdevies rīkot konferenci, bija Portugāle.

No 27.aprīļa līdz 1.maijam viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija norisinājās nu jau septītā PFI konference, kuras laikā slēgtā lokā tikās vairāk kā 100 delegāti, pārstāvot 90 valstis. Pamatā konferencē tika pārstāvētas Āzijas un Āfrikas valstis – tai skaitā, Katara, Ēģipte, Meksika, Gana, Lībija, Ķīna, Tunisija u.c. Tāpat arī biedru vidū bija viesi no Amerikas, Kanādas un bijušajām NVS valstīm un kaimiņzemes Krievijas. Konferences oficiālā atklāšana notika 28.aprīlī, kur par nozares aktualitātēm stāstīja A/S SONORA valdes loceklis Andis Veinbergs un PFI organizācijas prezidents Bobs Mesindžers. Konference turpinājās ar citu biedru publisku uzstāšanos un diskutēšanu par tendencēm un prognozēm loģistikā, kam sekoja One on One Meetings jeb kontaktbiržas. Galvenais konferences mērķis bija veicināt savstarpējo sadarbību, lai uzlabotu importa un eksporta kravu plūsmas tieši starptautiskā mērogā. Tāpat arī A/S SONORA vairākiem konferences dalībniekiem bija noorganizējusi vairākas tikšanās ar Latvijas eksportējošajiem uzņēmumiem, lai tie pēc iespējas vairāk iepazītu Latvijas tirgu un piedāvātu jaunas iespējas Latvijas uzņēmēju biznesa attīstībai starptautiskā mērogā. Kā atzina PFI organizācijas prezidents Bobs Mesindžers: “Latvija ir lieliska vieta, kur veicināt kravu plūsmu un šo dienu laikā vairāki mūsu biedri jau ir veiksmīgi atraduši jaunas sadarbības iespējas tieši ar Latvijas uzņēmumiem. Tāpat gribētos uzsvērt, ka SONORA ir veiksmīgi pierādījusi, ka Latvijas uzņēmumiem var uzticēties un ka var rast jaunas biznesa iespējas attīstībai. Mums šis tirgus liekas ļoti interesants! Tāpat arī esam patīkami pārsteigti par latviešu viesmīlību un skaisto kultūru. Tā ir vieta, kur noteikti mēs un mūsu biedri vēlēsimies atgriezties!”

Šo četru konferenču dienu laikā A/S SONORA bija unikāla iespēja prezentēt Latviju, lai parādītu, kādas ir iespējas un potenciāls starptautiskajā tirgū, lai varētu uzlabot kravu plūsmu caur Latviju, kā arī atgādināt par Latvijas uzņēmumu augsto konkurētspēju attiecībā pret citiem uzņēmumiem, pateicoties attīstītajiem ostu ceļiem un augstā līmeņa kravu pārvadājumiem no Latvijas uz citām Eiropas valstīm, Centrālo Āziju.

Jāuzsver, ka šī konference nav tikai kontaktu iegūšana un biznesa iespēju dibināšana. Proti, lielākā daļa no konferences dalībniekiem Latvijā bija pirmo reizi, līdz ar to dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas kultūru, dabu un tradīcijām, jo šī bija pirmā reize, kad PFI konference tika organizēta tik “eksotiskā” vietā kā Ziemeļeiropa, kur lielākā daļa no konferences dalībniekiem nekad nebija bijuši. A/S SONORA bija parūpējusies, lai viesi justos jo īpaši komfortabli – visu dienu garumā risinājās biznesa sarunas un diskusijas, savukārt vakaros tika sarūpēti dažādi izklaides un kulturālie pasākumi – vakariņas un Latvju danči atpūtas centrā “Lido”, tematiskās vakariņas ar Latviešu mākslinieku un mūziķu piedalīšanos, kā arī noslēguma vakariņas, kur katram valsts pārstāvim bija jāierodas savā nacionālajā tērpā. Tāpat arī konferences laikā A/S Sonora prezentēja savu jaunaizsākto labdarības projektu – sociālā uzņēmuma dibināšanu – , ar kuru tuvākajā laikā tiks plašāk iepazīstināta arī Latvijas sabiedrība. Kā atzina PFI biedri, šī esot bijusi viena no lieliskākajām konferencēm, kuru tie jebkad ir apmeklējuši, turklāt par Latviju kā valsti tiem ir izveidojies tikai labākais iespaids. Tā noteikti esot vieta, kur atgriezties vēl un vēl.

Kā atzina A/S SONORA Valdes loceklis Andis Veinbergs, tad šī konference Latvijai bija ļoti nozīmīga: “Mēs ļoti lepojamies, ka izdevās šo piecu dienu laikā Latvijā pulcēt tik daudz valstu pārstāvju no visiem pasaules kontinentiem. Šī konference gan mums kā uzņēmumam, gan arī citiem Latvijas eksportētājiem pavēra jaunas biznesa iespējas, kas iezīmē pozitīvu nākotni Latvijas ekonomikā. Patiesi lepojamies, ka izdevās šiem biznesa cilvēkiem sniegt tik daudz pozitīvu emociju par Latviju ne tikai biznesa, bet arī kultūras ziņā. Ja skatāmies nākotnē, tad noteikti redzam pozitīvu izaugsmi attīstībai, kas sniedz iespēju apgūt un atklāt jaunus eksporta tirgus, kā arī veicināt uzņēmējdarbību ārpus Latvijas robežām.”

Lai arī nākamgad konference notiks kādā citā valstī, liela daļa loģistikas uzņēmumu jau plāno atkārtotas vizītes Latvijā, lai tiktos ar Latvijas uzņēmumiem un lai varētu attīstīt jaunas kravu pārvadājumu plūsmas.